Close

11. 5. 2018

Průběh finále Dívky roku 2018 – Tisková zpráva

Nejen nevšední krása panovala v dalším ročníku Dívky roku 2018, nechyběl ani talent, charisma a originalita 

V  pondělí 7. 5. 2018 proběhl v Divadle pod Palmovkou v Praze 29. ročník celostátní soutěže Dívka roku v tématu „planeta Země“, proto v úvodní choreografii představovaly čtyři živly zeměkoule. Jako Zeus se předvedl ostřílený moderátor David Gránský, který soutěž podporuje již několik let a tento ročník moderoval.

Organizátoři vsadili na nevšednost a zvolili atypické korunky od firmy VR Glass Design pro vítězky. „Jde o umělecké zpracování plochého skla ze speciálních ledových střepů v kombinaci s Tiffany technikou. Spodní kamínky jsou broušené sklo.  Jelikož je Dívka roku ojedinělá soutěž, rozhodl jsem se tuto výzvu přijmout,“ popisuje korunku p. Roman Váha. A povedlo se, korunky byly opravdu skleněné!

Dívky ve věku 13 – 15 let soutěžily ve čtyřech veřejných disciplínách (rozhovor, volná disciplína, Litex Fashion show, přehlídka POSHme). Všechny finalistky byly velmi talentované a charismatické, nejvíce však dokázaly u volné disciplíny, kde se objevil mimo jiné i folklórní zpěv, balet, jazz dance či sportovní aerobik.

Na přehlídce dívky doprovodil Vojtěch Drahokoupil. Mezi volnými disciplínami se objevil i David Gránský, který zatančil se svojí taneční partnerkou Zuzanou Šťastnou. Zpěvák Vašek Noid Bárta byl splněným přáním pro dívky z Nadačnímu fondu Krtek, Karolínku a Anežku. 

Spolek Dívka, firma European Arts a POSHme darovali Nadačnímu fondu Krtek krásných 70.408 Kč. Tato částka se využije na projekt domácí péče, kdy je potřeba se postarat o děti v paliativní léčbě. Organizátoři spolupracují s Nadačním fondem již sedmým rokem.

Na závěrečnou choreografii Kristýna Sklenářové byly finalistky oblečeny do Pohádkových šatů, které stejnojmenná firma ušila na míru dívek, a krásné outfity byly jednou z mnoha cen, které všechny finalistky získaly. Překvapením večera byla Eva Burešová, která zazpívala velmi dojemnou píseň a podtrhla krásu deseti nejkrásnějších Dívek roku z České republiky.

Dále vystoupili: Petra Vraspírová, Roman Vojtek a Julián Záhorovský.

Patronkou letošního ročníku se stala Iveta Vítová, která soutěž také podporuje mnoho let.

Dívku roku 2018 mimo jiné také vybírali –  zpěvačky Elis Mrázová a Kate Matl, moderátorka Lenka Vacvalová, Česká Miss Earth Kristýna Kubíčková, zpěvák a herec Petr Vondráček, herec Martin Kraus, baletní mistr Vlastimil Harapes, komik Vašek Upír Krejčí či Braňo Polák a Martin Čermák.

Dívkou roku 2018 se stala čtrnáctiletá Valérie Hlinovská z Chomutova. Druhou příčku obsadila Denisa Machovcová z Hradce Králové a třetí Adéla Pejchová z Pardubic.

Nejsympatičtější dívkou publika a internetu se stala Sarah Horáková z Velkých Pavlovic, nejtalentovanější Dívkou roku Klára Olszowská z Bohumína.

Dále se vyhlašovali tyto tituly:

Dívka roku Like chips 2018 – Denisa Machovcová z Hradce Králové, která vyhrála Originální brambůrky Like chips na rok zdarma.

Dívka roku Trenýrkárna 2018 – Sofie Fritscherová z Litovle.

Generálními partneři: Brambůrky.cz, Statek u Prahy, Cewe-Fotolab, Pohádkové šaty, Dynamic Invest Group, Eurex ship.

Soutěž proběhla pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.