Close

16. 5. 2018

Soutěž Dívka roku 2018 má svou princeznu! Stala se jí čtrnáctiletá Valérie Hlinovská z Chomutova

Soutěž krásy Dívka roku má za sebou už 29. ročník a opět porota vybrala ty nejkrásnější dívky ve věku od 13 do 15 let. Letošními vítězkami se staly Valérie Hlinovská, Denisa Machovcová a Adéla Pejchová, které oslnily hvězdnou porotu nejen vzhledem, ale i dalšími kvalitami.

„Já jsem překvapená tím, jak jsou pohybově nadané a strašně šikovné a každý rok mám pocit, že je ta laťka výš a říkám si, že v patnácti letech jsem ani náhodou nebyla takto nadaná,“ přiznala herečka a moderátorka Lenka Vacvalová.

Stejný názor s ní sdílí i další členka hvězdné poroty Iveta Vítová„Od roku 2009 jsem tady každý rok a pokaždé mám pocit, že mě už nemůže nic překvapit a stejně mě holky vždy překvapí ve volných disciplínách, tím, jak jsou šikovné. Všechny holky jsem bodovala desítkou a nemohla jsem dát nikomu méně, protože byly perfektní. Když to srovnám s nějakou jinou soutěží, kde si člověk může ty dívky ve volných disciplínách nějak rozřadit, tak tady jsou všechny hezké a všechny něco umí,“ řekla Iveta.

Do poroty usedla také Kristýna Kubíčková, která se této soutěže sama kdysi zúčastnila a končila na třetím místě. „Já jsem byla v Dívce v roce 2011, když mi bylo čerstvě třináct let a byla jsem strašně nervózní. Když dneska vidím ty holky, tak opravdu před nimi smekám klobouk dolů, protože tyto finalistky jsou opravdu šikovné a není ani jedna, která by nic neovládala,“ ohlédla se zpátky do minulosti mladá blondýnka, která před dvěma lety také zazářila v České Miss.

Nejen české modelky se podílely na výběru nejkrásnější trojici dívek roku 2018. Do porotcovského křesla dále usedli také další umělci jako například Roman Vojtek, Petra Vraspírová, Vlastimil Harapes, Elis Mrázová, Petr Vondráček, Kate Matl nebo zpěvačka Eva Burešová, která byla z letošního ročníku také nadšená. „Už jsem tu počtvrté a strašně si to užívám, protože to jsou nádherné talentované dívky. Je těžké být v pozici porotce,“ řekla s úsměvem zpěvačka s tím, že i ona vždy toužila nosit korunku, to jí však nedovolila její výška, neboť měří pouhých 161 cm. Publikum alespoň potěšila svým nádherným pěveckým číslem, kterého se zhostila společně s moderátorem akce Davidem Gránským.

Finálový večer se konal v Divadle pod Palmovkou. Akce podpořila Nadační fond Krtek, která pro dětskou onkologii v Brně získala 70 400 Kč.

Zobrazit celý článek