Close

17. 4. 2019

Známe desítku finalistek soutěže Dívka roku 2019 – Praha Dnes.cz

Dívka roku je celostátní soutěž pro dívky 13 – 15 let, jde o ojedinělou akci v České republice tohoto typu a této věkové kategorie. V soutěži převažuje snaha po výchovných aspektech nad snahami pro uplatnění dívek v oblasti modelingu a show byznysu. Přesto soutěž nepostrádá ani tyto motivační prvky, protože v ní jde o to dokázat, že i hezká děvčata jsou chytrá a že tato kombinace, tj. kombinace inteligence a krásy by jim měla pomoci v životním uplatnění.

Letos probíhá jubilejní 30. ročník této ojedinělé akce pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy. 
SEMIFINÁLE se konalo v neděli 31. 3. 2019 na Statku u Prahy, moderoval David Gránský.

Vystoupil Julián Záhorovský z kapely Sabrage a zpěvačka Yanna, kterou můžete znát ze soutěže Hlas Československa. 
V porotě usedli: Patronka soutěže Iveta Vítová, Česká Miss Earth Kristýna Kubíčková, Dívka roku 2015 a finalistka Miss Czech Republic Denisa Czervoniaková, moderátorka Aneta Christovová, dále Martin Čermák a Vlastimil Harapes.

Součástí semifinále bylo také odhalení korunky pro Dívku roku 2019. I v letošním roce se o výrobu postaral Roman Váha, VR Glass design, který se specializuje na výrobu ze skla. Jelikož soutěž Dívka roku je originální, nesmí chybět i originální korunka z recyklovaného skla. 

Korunka je vytvořena ze speciálního skla, které pochází z Itálie, je to sklo Madras. Po celém obvodu je ozdobena broušenými kameny. Výroba takové korunky trvá měsíc. Odhalení se ujaly patronka soutěže Iveta Vítová a Dívka roku 2018 Valerie Hlinovská.

,,Dnešní nedělní odpoledne bylo krásné, vůbec mi nevadilo, že jsem ho strávila tady, i když je venku tak krásně,“ pronesla Iveta. ,,Všechny semifinalistky byly vyrovnané, bylo to hrozně těžké rozhodování.“ 

,,Musím říct, že jsem se toho plno naučila, soutěž mi přinesla mnoho krásný a nezapomenutelných chvil. Moc děkuji Spolku Dívka za tuto příležitost,“ řekla Valérie, Dívka roku 2018, před odhalením korunky. 

Finále se bude konat 6. 5. 2018 v Divadle pod Palmovkou, moderátor David Gránský.

Celý článek ZDE