Close

21. 8. 2022

Příběh Kristinky

Rádi bychom vám tento rok představili osmiletou bojovnici Kristinku Annu z Frýdku-Místku, kde žije se svými rodiči a třemi staršími sourozenci.
Na podzim 2021 dostala Kristinka virózu, po které ji zůstaly bolesti hlavy, ranní nevolnosti a zvracení. Vyšetření bohužel odhalilo velmi vážné onemocnění. Kristince byl 11. 11. 2021 diagnostikován nádor mozkového kmene. Před loňskými Vánocemi se tak celé rodině obrátil život vzhůru nohama. Maminka s Kristinkou odjely do Brna, kde probíhá radioterapie a chemoterapie. S péčí o ostatní děti pomáhala tatínkovi babička. Maminka v té době byla již rok na nemocenské po operaci ramene a mnoha komplikacích, které vyústily v omezenou hybnost ruky a velké bolesti. Další operace se z důvodu Kristinčiny nemoci odkládá.

Součástí Kristinčiny léčby jsou i vysoké dávky kortikoidů, které však mají mnoho vedlejších účinků. V březnu vyšetření ukázalo na magnetické rezonanci parciální remisi – zmenšení nádoru o polovinu. Dlouhodobá kortikoterapie způsobila odvápnění kostí, postupné kompresní fraktury obratlů a selhávání levé srdeční komory. Velký a rychlý nárůst váhy způsobuje Kristince značné problémy s kůží, bolestivé popraskání a v podstatě znemožňuje jakýkoliv pohyb. Ten je bohužel limitován i kompresí obratlů a Kristinka musí nosit speciální korzet. Je upoutána na zdravotní kočárek, na kterém ale nemůže trávit moc času.

Kvůli dlouhodobému výpadku maminčina příjmu se rodina rozhodla prodat dům před rekonstrukcí, splatit hypotéku a zůstat tak v této nejisté době bez dluhů. Mohou tak zvládnout udržet standard pro zdravé sourozence a finančně nákladnou péči o Kristinku.
Přes všechno, čím si již Kristinka prošla a stále prochází, jí nikdy nezmizel úsměv z tváře.

V této chvíli Kristinka potřebuje velmi nákladnou dermokosmetiku na kůži celého těla a mnoho kompenzačních pomůcek. Proto jsme se rozhodli uspořádat sbírku.


Pomozte prosím Kristince zkvalitnit život.

Transparentní účet: 311049637/0300

Ze srdce DĚKUJEME. 

Díky, že jste s námi.

Dívka z. s. 

Přehled pohybů na transparentním účtu