Close

31. 8. 2022

Dívkou roku 2022 se stala nejmladší z TOP 10, třináctiletá Nikola Fojtíková z Valašských Klobouků

V úterý 30. srpna proběhl 32. ročník soutěže Dívka roku 2022 v Divadle pod Palmovkou. Finálový večer moderovali David Gránský a Robert Urban.

Finalistky soutěžily ve čtyřech soutěžních disciplínách: rozhovor, volná disciplína, přehlídka módní značky Janebond a danceshow.

Na finále zazpívala Marta Jandová a Vašek Noid Bárta, Tereza Mašková, Michaela Tomešová, Julián Záhorovský a Dívka roku 2020 Valerie Kaňová.

Vítězky Dívky roku 2022 získaly mnoho cen, ale tou nejzajímavější je už po několik let korunka od firmy VR Glass Design, která je vyrobena z recyklovaného skla.

„Pro letošní ročník Dívky roku byla vytvořena korunka technikou Fusing (spékání skla) v kombinaci s Tiffany technikou a dozdobena broušenými kamínky. Korunka je téměř celá ze skla a design je navrhnut tak, aby vycházela z tématu pro tento ročník“, popisuje výrobu autor korunky Roman Váha.

O osudu dívek také rozhodovali:

Patronka soutěže Iveta Vítová, Jitka Boho, Aneta Christovová, Tereza Mašková, Michaela Leitnerová, Kristýna Kubíčková, Martin Čermák, Václav Upír Krejčí, Julián Záhorovský, Braňo Polák, Marek Peksa,…

Dívkou roku 2022 se stala nejmladší z TOP 10, třináctiletá Nikola Fojtíková z Valašských Klobouků, která porotu okouzlila hlavně volnou disciplínou, artovým tancem, kterou si sama vymyslela. Nikolu také získala titul Dívka roku talent 2022, který vyhlašovala choreografka a produkční Kristýna Sklenářová. „Nikča je úžasné stvoření, je multitalent, kromě tance dělá také krasobruslení, jezdí na koni, atletiku. Od začátku soutěže je u ní vidět velký progres. Na podpatcích stála poprvé v základním kole a ve finále předvedla úžasnou chůzi na módní přehlídka,“ řekla Kristýna na pódiu při vyhlašování titulu Dívka roku talent.

Druhou příčku obsadila Veronika Horáková z Náchoda a třetí místo pražská rodačka Laura Muchová, kterou si také vybrali lidi v sále jako svoji Dívku roku Sympatie.

Dívka roku fototalent a Dívka roku exkluzivní vizitky – Estel Gregorová z Brna

Dívkou roku social media 2022 se stala Anna Harbichová, tuto dívku si lidi zvolili na sociálních sítích.

Na letošním finále pořadatelé představili příběh osmileté Kristinky Anny, které v roce 2021 lékaři diagnostikovali nádor mozkového kmene.

Z probíhající sbírky, vstupného a příspěvků od diváků se vybralo krásných 80 411 Kč. Finanční prostředky poputují na Kristinky léčbu. Děkujeme všem dárcům.