Close

2023 Pomoc pro Katku

Příběh Katky

Jmenuji se Katka a je mi 20 let. Pocházím z Kunštátu na Moravě, studuji obor palubního stevarda v Blansku. Donedávna jsem byla obyčejná holka, která měla stejné radosti a starosti jako moji vrstevníci.

Před dvěmi lety mi ale diagnostikovali nádor na pravé ledvině, Ewingův sarkom. Podstoupila jsem operaci, při které mi byla odebrána zasažená ledvina a následovalo ozařování a chemoterapie, která trvá dodnes.

Největší oporou mi od začátku byla moje maminka. I když měla sama zdravotní problémy vyžadující mimo jiné dialýzu, dodávala mi sílu, kterou jsem potřebovala. Bohužel asi měsíc po mé diagnóze zjistila maminka, že má také rakovinu. Bojovaly jsme spolu a zároveň jsme se každá zvlášť musela poprat se svojí bolestí. V červenci 2022 však maminka rakovině podlehla.

Zůstala jsem doma jen s tátou a dvěma kocoury. Po mamince zůstalo veliké prázdno. Studium jsem ze zdravotních důvodů musela přerušit, ale od září se do školy vracím a čeká mě maturita. Poté bych ráda pokračovala ve studiu učebního oboru jako krejčová. Práce kolem módy a šití mě moc zajímá. Doma mi po mamince zůstal šicí stroj a já bych ráda pokračovala. Maminka mě to už bohužel nestihla naučit.

Pomozme prosím Katce do budoucna, zkvalitnit její život a splnit sny.

Transparentní účet: 324144908/0300

Přehled pohybů na transparentním účtu

Ze srdce DĚKUJEME. 

DÍKY, že jste s námi.

Dívka z. s. 

Katka před léčbou vlevo

Katka před léčbou (vlevo)

Katčina maminka při léčbě

Katka během léčby

2022 Pomoc pro Kristinku Annu

Sbírka ukončena. 

Pro Kristinku Annu se vybralo úžasných 87. 100 Kč. Osobně jsme předali šek z finálového večera, ke kterému přibyly ještě příspěvky z transparentního účtu, které dorazily po finále soutěže Dívka roku 2022.

 

Příběh Kristinky

Rádi bychom vám tento rok představili osmiletou bojovnici Kristinku Annu z Frýdku-Místku, kde žije se svými rodiči a třemi staršími sourozenci.
Na podzim 2021 dostala Kristinka virózu, po které ji zůstaly bolesti hlavy, ranní nevolnosti a zvracení. Vyšetření bohužel odhalilo velmi vážné onemocnění. Kristince byl 11. 11. 2021 diagnostikován nádor mozkového kmene. Před loňskými Vánocemi se tak celé rodině obrátil život vzhůru nohama. Maminka s Kristinkou odjely do Brna, kde probíhá radioterapie a chemoterapie. S péčí o ostatní děti pomáhala tatínkovi babička. Maminka v té době byla již rok na nemocenské po operaci ramene a mnoha komplikacích, které vyústily v omezenou hybnost ruky a velké bolesti. Další operace se z důvodu Kristinčiny nemoci odkládá.

Součástí Kristinčiny léčby jsou i vysoké dávky kortikoidů, které však mají mnoho vedlejších účinků. V březnu vyšetření ukázalo na magnetické rezonanci parciální remisi – zmenšení nádoru o polovinu. Dlouhodobá kortikoterapie způsobila odvápnění kostí, postupné kompresní fraktury obratlů a selhávání levé srdeční komory. Velký a rychlý nárůst váhy způsobuje Kristince značné problémy s kůží, bolestivé popraskání a v podstatě znemožňuje jakýkoliv pohyb. Ten je bohužel limitován i kompresí obratlů a Kristinka musí nosit speciální korzet. Je upoutána na zdravotní kočárek, na kterém ale nemůže trávit moc času.

Kvůli dlouhodobému výpadku maminčina příjmu se rodina rozhodla prodat dům před rekonstrukcí, splatit hypotéku a zůstat tak v této nejisté době bez dluhů. Mohou tak zvládnout udržet standard pro zdravé sourozence a finančně nákladnou péči o Kristinku.
Přes všechno, čím si již Kristinka prošla a stále prochází, jí nikdy nezmizel úsměv z tváře.

V této chvíli Kristinka potřebuje velmi nákladnou dermokosmetiku na kůži celého těla a mnoho kompenzačních pomůcek. Proto jsme se rozhodli uspořádat sbírku.


Pomozte prosím Kristince zkvalitnit život.

Transparentní účet: 311049637/0300

QR platbu najdete pod videem. 


Ze srdce DĚKUJEME. 

Díky, že jste s námi.

Dívka z. s. 


Přehled pohybů na transparentním účtu

2021 NOVÝ DOMOV PRO ELLENKU

Příběh Ellenky 

Sbírka ukončena.

Pro Ellenku se vybralo krásných 179. 575,- Bohužel naše velká bojovnice Ellenka dne 21. 11. svůj velký boj prohrála. Vybrané prostředky byly věnovány mamince na rekonstrukci bydlení. Ze srdce DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM! 

Ellenka je úžasná sedmiletá slečna, rošťanda a bojovnice, která rozdává úsměv, i když je všem okolo do pláče.

V listopadu 2017 však do jejího života vstoupilo zhoubné onemocnění a byl jí diagnostikován neuroblastom ve 4. stádiu s metastázemi v uzlině, kostech a játrech. Po operaci byla okamžitě zahájena léčba chemoterapií v šesti blocích. Přešetření bohužel ukázalo, že léčba neúčinkuje a Ellenka odjela s maminkou do Prahy na Kliniku nukleární medicíny k podání vysokoradioaktivní látky. Ani tato léčba nezabrala a Ellenka se naopak dostala do těžké neutropenie a opakovaně jí byly podávány transfuze krevních derivátů.

V únoru 2018 následovala další operace a po ní vysokodávková chemoterapie s transplantací kmenových buněk a dva měsíce poté i několik týdnů ozařování.

Bohužel ani následující přešetření nepřineslo dobré zprávy, a tak lékaři přistoupili k poslední možnosti a nasadili na 6 bloků lék Qarziba.

Po třech blocích ukázalo přešetření ústup onemocnění v kostech.

Po nasazení léku Qarziba se konečně se objevily dobré zprávy v podobě ústupu metastatického onemocnění v kostech. Radost však netrvala dlouho a při následném přešetření v roce 2019 byla zjištěna metastáze na mozku. Vánoce, na které se rodina tolik těšila, se tak opět zahalily do smutku. Ellenka podstoupila náročnou operaci, při které se podařilo metastázu úspěšně odstranit, následovalo několik týdnů ozařování, Ellenčin krevní obraz se srovnal natolik, že mohla začít s chemoterapií.

V září r. 2020 nastoupila Ellenka do první třídy a na podzim ji čekalo kompletní přešetření, k dalšímu metastickému rozsevu nedošlo, a tak mohla být zahájena léčba dendritickými vakcínami.

V květnu 2021 čekalo Ellenku přešetření. 

Nádor v břiše je stále aktivní a vypustil další metastázu do holenní kosti. Ellenka musela ihned na operaci, kde ji byl také odebrán vzorek kostní dřeně, a bohužel výsledek je pozitivní.

Ellenku nyní čeká rekonvalescence po operaci nohy a dvacet udržovacích chemoterapií.

Věříme, že vše dopadne dobře a Ellenka tuto zákeřnou nemoc porazí.

Nový domov pro Ellenku

Maminka Jana s Ellenkou zůstaly před rokem na vše samy. Tatínek je opustil. Bydlí v jedné místnosti u babičky.

Nyní mají možnost vybudovat malý byt v domečku po prarodičích. Stavbu částečně Jana zahájila za pomocí svého bratra, ale bohužel aktuální situace nedovoluje v rekonstrukci pokračovat.

Nový domov, nový začátek. 

Proto jsme se rozhodli Ellence s maminkou pomoci v jejich nelehké situaci a tyto chybějící prostředky. Pomozte nám vytvořit pro Ellenku nový domov. Moc bychom si přáli, aby Ellenka s maminkou Janou měly nové bydlení, ve kterém by mohly společně bojovat s nepřízní osudu… i času. 

Ze srdce DĚKUJEME. Dívka z. s.

Transparentní účet: 299205640 / 0300


Příběh Ellenky

Pomozte vytvořit pro Ellenku nový domov

D. Gránský, I. Vítová, M. Etzler, H. Gregorová, R. Jašków, M. Jandová
R. Tomeš, M. Tomešová, I. Hüttnerová, J. Slávik, T. Mašková, J. Záhorovský, J. Alagič
J. Boho, J. Prachař, H. Holišová, V. U. Krejčí, J. Kotek, D. Mórová, M. Čermák