Close

NOVÝ DOMOV PRO ELLENKU

Příběh Ellenky

Ellenka je úžasná sedmiletá slečna, rošťanda a bojovnice, která rozdává úsměv, i když je všem okolo do pláče.

V listopadu 2017 však do jejího života vstoupilo zhoubné onemocnění a byl jí diagnostikován neuroblastom ve 4. stádiu s metastázemi v uzlině, kostech a játrech. Po operaci byla okamžitě zahájena léčba chemoterapií v šesti blocích. Přešetření bohužel ukázalo, že léčba neúčinkuje a Ellenka odjela s maminkou do Prahy na Kliniku nukleární medicíny k podání vysokoradioaktivní látky. Ani tato léčba nezabrala a Ellenka se naopak dostala do těžké neutropenie a opakovaně jí byly podávány transfuze krevních derivátů.

V únoru 2018 následovala další operace a po ní vysokodávková chemoterapie s transplantací kmenových buněk a dva měsíce poté i několik týdnů ozařování.

Bohužel ani následující přešetření nepřineslo dobré zprávy, a tak lékaři přistoupili k poslední možnosti a nasadili na 6 bloků lék Qarziba.

Po třech blocích ukázalo přešetření ústup onemocnění v kostech.

Po nasazení léku Qarziba se konečně se objevily dobré zprávy v podobě ústupu metastatického onemocnění v kostech. Radost však netrvala dlouho a při následném přešetření v roce 2019 byla zjištěna metastáze na mozku. Vánoce, na které se rodina tolik těšila, se tak opět zahalily do smutku. Ellenka podstoupila náročnou operaci, při které se podařilo metastázu úspěšně odstranit, následovalo několik týdnů ozařování, Ellenčin krevní obraz se srovnal natolik, že mohla začít s chemoterapií.

V září r. 2020 nastoupila Ellenka do první třídy a na podzim ji čekalo kompletní přešetření, k dalšímu metastickému rozsevu nedošlo, a tak mohla být zahájena léčba dendritickými vakcínami.

V květnu 2021 čekalo Ellenku přešetření. 

Nádor v břiše je stále aktivní a vypustil další metastázu do holenní kosti. Ellenka musela ihned na operaci, kde ji byl také odebrán vzorek kostní dřeně, a bohužel výsledek je pozitivní.

Ellenku nyní čeká rekonvalescence po operaci nohy a dvacet udržovacích chemoterapií.

Věříme, že vše dopadne dobře a Ellenka tuto zákeřnou nemoc porazí.

Nový domov pro Ellenku

Maminka Jana s Ellenkou zůstaly před rokem na vše samy. Tatínek je opustil. Bydlí v jedné místnosti u babičky.

Nyní mají možnost vybudovat malý byt v domečku po prarodičích. Stavbu částečně Jana zahájila za pomocí svého bratra, ale bohužel aktuální situace nedovoluje v rekonstrukci pokračovat.

Nový domov, nový začátek. 

Proto jsme se rozhodli Ellence s maminkou pomoci v jejich nelehké situaci a tyto chybějící prostředky. Pomozte nám vytvořit pro Ellenku nový domov. Moc bychom si přáli, aby Ellenka s maminkou Janou měly nové bydlení, ve kterém by mohly společně bojovat s nepřízní osudu… i času. 

Ze srdce DĚKUJEME. Dívka z. s.

Transparentní účet: 299205640 / 0300

IBAN: CZ36 0300 0000 0002 9920 5640

Přehled pohybů na transparentním účtě

Příběh Ellenky

Pomozte vytvořit pro Ellenku nový domov

D. Gránský, I. Vítová, M. Etzler, H. Gregorová, R. Jašków, M. Jandová
R. Tomeš, M. Tomešová, I. Hüttnerová, J. Slávik, T. Mašková, J. Záhorovský, J. Alagič
J. Boho, J. Prachař, H. Holišová, V. U. Krejčí, J. Kotek, D. Mórová, M. Čermák